Oferta educationala

15.09.2015 00:58

OFERTA EDUCAŢIONALĂ

(2015-2016)

Şcoala CĂNEŞTI vă oferă servicii educaţionale în 3 grădiniţe, 2 şcoli primare şi un rând de clase gimnaziale.

Corpul profesoral este alcătuit din următorii profesori calificaţi:

1.    BUGA-SFINTEŞ VASILICĂ-EDMOND – profesor titular, gradul I, Istorie-Geografie, Şcoala Gimnazială Căneşti;

2.    BUGA-SFINTEŞ CAMELUŢA – profesor în învăţământul preşcolar, titular, gradul I, GPN Şuchea;

3.    PANĂ RALUCA-TATIANA – profesor titular, gradul definitiv, Școala Gimnazială Cănești;

4.    PASCU POLIXENIA – profesor, gradul I, Biologie, Şcoala Gimnazială Căneşti;

5.    DRĂGULIN ANA-MARIA – profesor titular, gradul II, Limba Română, Şcoala Gimnazială Căneşti;

6.    BERCIAN MARIA – profesor, gradul I, Matematică, Şcoala Gimnazială Căneşti;

7.    DINICIOIU VALENTIN – profesor, gradul definitiv, Lb. engleză, Şcoala Gimnazială Căneşti;

8.    BACIU DORINA – profesor în învăţământul primar, titular, grad II, Şcoala Gimnazială Căneşti;

9.    IONESCU LUMINIŢA – institutor titular, gradul II, învăţător Şcoala Primară Negoşina;

10. COMAN MIHAELA – educatoare titulară, grad definitiv, GPN Negoşina;

11. IONESCU EMILIA – educatoare, gradul I, GPN Căneşti;

12. JARCĂ CLAUDIU-DANIEL – profesor debutant, Religie;

Şcoala asigură transportul şcolar cu microbuzul.

Dispunem de o bază sportivă modernă, iar Școala Primară Negoșina și Grădinița cu Program Normal Negoșina beneficiază de o clădire complet nouă. Cu excepția Grădiniței cu Program Normal Șuchea, toate unitățile sunt dotate cu centrale termice care asigură conditii optime. De asemenea, în cadrul școlii noastre există un laborator de informatică cu conectare la Internet.

Şcoala va organiza competiţii sportive, artistice, concursuri şcolare, excursii, activităţi de loisir.

Le asigurăm pregătirea suplimentară gratuită la limba română, matematică,  şi la materiile pentru care au înclinaţii, astfel încât să obţină rezultate meritorii la olimpiadele şcolare.

Şcoala noastră propune seriozitate, corectitudine, rigurozitate, respect pentru meseria de cadru didactic.

Director,

Prof. DINICIOIU VALENTIN